Skip to main content

Návody

Soubory z přednášek Základy programování Praha

Posted in

Soubory z přednášek Základy programování v Praze.
Probraná témata:
soubory textové/binární
funkce
procedury
objekty - seznam.

Lazarus 0.9.26

Posted in

Vyšel nový Lazarus, vřele doporučuji stáhnout a naistalovat. Kromě opravy tuny chyb je komplet v UTF-8 takže už Vám bude fungovat čeština i v konzoli.
Verzi pro Win 32 si můžete stáhnout zde, ostatní si najdětě na download.

Jinak už vím, proč někomu vyskakuje okno při stisknutí Run a někomu ne. Přišel na to, jak jinak, SuPr, ale neva, já Vám to prozradím Wink Je to tím, že jste mě moc poslouchali a nastavili jste si ten debuger gnu. Je jenom pro grafické aplikace a konsolovým neodpovídá. Takže on to odchytá, Lazarusu nic nepošle a Lazarus čeká a čeká... Takže pro změnu doporučuji v Debugeru nastavit none místo gdb (návod na to je v moodle).

Práce s konzolí aneb rychlokurz příkazové řádky

Posted in

Tento článek si neklade za cíl Vás naučit s příkazovou řádkou, k tomu máte předměty Operační systémy a Unix. Je to jen pár postřehů k tomu, abyste mohli rychle pracovat na předmětu Základy programování Wink

Jak si pustit Windows

Posted in
Není pravdou, že by na naší škole zmizel operační systém Windows.

Přihlášení do Moodle

Posted in

Pro přihlášení do Moodle Vám poslouží stejné jméno a heslo, jaké máte na přihlašování sem. Pokud přihlašovací údaje ještě nemáte, začněte stránkou Vytvořit nový účet.
Uživatelské jméno můžete mít libovolné, nicméně jméno a příjmení uvádějte takové, které máte v indexu, ať se Vám pak dají zapisovat zápočty a zkoušky Wink

Syndikovat obsah