Skip to main content

Postavte si draka - společně!

Datum
06.10.2009 14:10
06.10.2009 15:30

V úterý 6. října od 14.10 hodin v učebně P2 budeme vyrábět draky. Pokud si chcete postavit svého draka, tak si vyberte např. z níže uvedených návodů, nakupte si vše potřebné a přijďte!

Drakiáda proběhne ve středu 14. října 2009 od 15 hodin na Sokolím vrchu u Dobrné (louka u rozhledny; rozhledna by měla být otevřena). 14. 10. je od 14 hodin rektorské volno, tak neváhejte a přijďte!

Návody na stavbu draků (odkazy a obrázky jsou převzaté z jiných webů):

Na webu http://www.volny.cz/drakite2007/ si můžete vybrat další odkazy na návody (sekce ODKAZ), resp. shlédnout různé tvary draků.

další návod na draka

Vládík a Pepík staví draka

Tak že po hodině a půl studování aerodinamických rovnic, vztlaku, pevnosti smrkového dřeva v ohybu a počítání jsme dospěli k tomu, že drak s plochou 1,5 m2 má nosníky o rozměrech 2x2 cm namáhané přibližně 10 kPa. Což znamená, že nám našich původních 0,7 nestačí. Pokud by měl někdo dojem, že jsme se zbláznili a děláme zbytečnosti, má naprostou pravdu, ale když už tu matiku a fyziku jednou máme, tak proč ji nevyužívat.

PS: Není to dojem, opravdu jsme blázni.

S pozdravem:

Váš Vládík a Pepík

tyčky na draka

Obrázek uživatele Dana Majerová

Tak já asi zkusím toho draka ze špejlí, protože v papírnictvích tyčky nevedou a do Modeláře na Kamenické ulici se nedostanu...

Také se tam nedostanu, ale něco najdu doma

Já přinesu pár trámků, tak je můžem ohoblovat. Při stavbě nějaká ta prkna a pak lešenářské trubky, ale potřeboval bych, aby na Sokolím vrchu bylo 14 tornádo Big Grin

další místo, kde koupit tyčky

Obrázek uživatele Dana Majerová

Tak jsme zjistili, že tyčky na draka se dají sehnat také u Políra - můžete si vybrat kulaté, hranaté nebo z bambusu. Cena za 1 tyčku (lištu do 80 cm) je do 10 Kč.

Mapka je přiložena.

mapa: kde najdete Polír
mapa: kde najdete Polír

výroba

Pro mě nemá cenu toho draka vyrábět, vlastně je to pro mě dost nebezpečný, protože kdybych se ho potom snažil pustit, tak by mě odnesl Smile
a chtěl bych vidět toho, kdo mě pak půjde hledat

Drak

Postavím si draka z igeliťáku na odpadky, ten poletí na 100 % Smile