Skip to main content
Javascript is required to view this map.

Großer Zschirnstein, Zirkelstein (Německo)

Posted in
Datum
11.10.2008 08:45

Jak probíhal výlet:

V sobotu v 8.45 h se většina přihlášených sešla na hl. nádraží u pokladen. Přišlo i několik nepřihlášených, např. pes Max Smile

V 9.00 h nás vlak odvezl do první německé zastávky, kde jsme málem nestihli vystoupit, protože pan průvodčí si chtěl popovídat o chybách paní pokladních Smile

Stoupáme na Zirkelstein, kolem nás krásně zbarvená podzimní příroda, okolo nás zatím mlha. Na prvním poli pouští trojice odvážlivců (tráva je totiž hodně mokrá) draka. Vlastně je to 6 dráčků a synchronizovaně se třepetají na předlouhé šňůře. Pak nás čeká výstup na samotnou skálu Zirkelsteinu – schůdky a žebříky nám pomohou na úplný vrchol. Moc toho vidět není – je stále mlha, i když pomalu řídne.

Po přestávce a skupinovém focení slézáme. Jakmile jsme dole, mlha se rozpustila. Pokračujeme v putování, abychom cca za dvě hodiny mohli opět lézt na další kopec.

Nejvyšší vrch Saska, Großer Zschirnstein (mimochodem, nevíte někdo, co přesně tento název znamená? Jaký velký kámen?), je stolová hora bez zábradlí, na některých místech jsou skalní věže. Svítí slunce. Ideální počasí pro pauzu na občerstvení a focení. Bohužel výhled směrem na Česko zakrývá inverzní mrak. Výhled na jich je proti slunci, ale před odchodem se nám ukázal Děčínský Sněžník jako ostrov v oblacích.

Pak nás čeká jen sestup, ale zčásti půjdeme do Česka po neznačených cestách a nemáme dostatečně podrobnou mapu. Naštěstí vše dobře dopadlo a do Dolního Žlebu jsme dorazili včas na vlak v 18.09 h. Sestup od rozcestí U buku byl dost prudký a vlhká cesta dlážděná pískovci, zapadaná listím, nebylá zrovna bezpečná, takže kolena dostala zabrat (především těch starších, tedy přítomných vyučujících). Vlak nás šťastně dovezdl do Děčíně, kde jsme se v 18.30 h rozprchli. Tak zase příště!

Délka: 
17 Km

Locations

Zirkelstein
Germany
50° 52' 42.33" N, 14° 13' 14.7" E
Zschirnstein
Germany
50° 51' 17.7624" N, 14° 10' 33.456" E
PřílohaVelikost
2008-10-11_Zirkelstein.pdf28.2 KB

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Fotky z výletu

Obrázek uživatele Dana Majerová

Od úterka 14. 10. noste do školy fotečky z výletu! Zároveň vám dám fotky z minulého semestru, protože už bych je měla mít všechny.
D. Majerová

Fotky

Obrázek uživatele Deny Jandová

Teprve teď jsem si prohlížela fotky z výletu a musím teda říct, že se povedly. Jsou krásné. Dodám, co nejdříve Smile.

Velice povedený výlet :)

Obrázek uživatele Deny Jandová

Jako vždy byl výlet bez chyby. Počasí nám přálo. Proto děkujeme pořádajícím a těšíme se na další výlet. A hlavně na drakaiádu, takže všem drakům, ve vzduchu i na zemi, příjemný a dlouhý let Wink.

Zschirnstein

Obrázek uživatele Deny Jandová

Pokud jde o název, našla jsem pouze toto:
Slovo "zschirn" je převzato z češtiny a znamená čierný - černý.
No tak nevim, co je na tom pravdy:-).

Slovo 'zschirn'

Obrázek uživatele Dana Majerová

Tak to už je druhý zdroj, který slovo překládá jako 'černý'. Takže asi máme výherce Smile

Zdroj

Obrázek uživatele Deny Jandová

Teď jde o to jestli nemáme stejný zdroj. Našla jsem to na stránkách:
http://www.ceskychodec.com/displayimage.php?album=9&pos=7

Fotky jsou v galerii ;)

Už je zadaná galerie s fotografiemi z cesty. Podívejte se do Galerie

Život je jako sklenice.

Fotky z výletu

Obrázek uživatele Deny Jandová

Fotky jsou hezké, ale ještě, že už končí ta anketa, protože jsou vidět jen na půl Smile. Chtělo by s tím něco udělat, pane přednášející Smile.