Skip to main content

Milešovka 2015

Posted in

Zdravím všechen lid jaderný. Na rozdíl od loňského roku jsem na noční pochod na Milešovku (akce známá též pod jménem "Memoriál Hany Vocáskové") nezapomněl a zjistil termín konání včas. Pochoduje se částečně až úplně za tmy, což část z vás zná z vlastní zkušenosti.

Začnu trochu zvláštně, koncem akce: 6.11. ve 23:00 v restauraci U Potoka ve Rtyni nad Ohří. Jediným stanovištěm, které je potřeba za pochodu navštívit, je vrchol Milešovky, a to v čase 16:00 - 22:00. Odkud vyrazíme, a kudy půjdeme, záleží hlavně na nás. Pořadatelé mají cestu vytyčenou z Ústí nad Labem, od sportovní haly UJEPu, my, jaderňáci, chodíme tradičně cestu mnohem kratší, z vesnice Žim, vzdálené od Milešovky jen několik kilometrů. Jakožto nadšenec pochodů jsem ale nelenil a vyrobil ještě třetí cestu, z ústeckého hlavního nádraží přes Žim až na Milešovku -- tedy bez zacházky na UJEP, a přes Žim, kde by se obě skupiny spojili a pokračovali společně, tedy po malých oddělených skupinkách. Právě cesta, kterou se vydáme, hodně určuje čas odjezdu z Děčína. Abych trochu přidal na přehlednosti, uvažujme tyto varianty:

- z Žimu na Milešovku:
- délka 11 km, přibližně 3 hodiny
- odjezd z DC v 15:30, přestup v Řetenicích na vlak do Žimu, příjezd 17:15, další spolehlivý spoj v 17:24 z Děčína, přestupy v Lovosicích a Radejčíně, příjezd v 18:35
- trasu najdete na http://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=13.9489722&y=50.5805949&z=14...

- z ústeckého nádraži přes Žim na Milešovku
- délka 26 km, přibližně 7 hodin
- odjezd z DC nejdéle ve 14:16, lépe však 13:24, cesta vede přes Žim, kde se sloučíme se skupinou jdoucí kratší cestou
- trasu lze najít na http://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=13.9528278&y=50.5794811&z=14...

Baterka nebo jiný přenosný zdroj světla je víc než vhodný, pro všechny případy je dobré přibalit něco proti dešti. Samozřejmostí je dostatek jídla, pití, případně nějakou ochranu před zimou, ať už se bude jednat o dobrou náladu nebo teplé oblečení. Je doporučeno vzít s sebou mapu, no, nevím, kdo z vás s sebou nebude mít telefon vybavený gps navigací...

Detaily o akci najdete na http://www.cus-sportujsnami.cz/events/usti-milesovka-v-noci-memorial-han...

Bude potřeba nějaký čas předem nahlásit pořadatelům účastníky, tak prosím dejte včas vědět, že jedete, nejlépe mě (kajinond (zav.) fjfi (tečka.) cvut (tečka.) cz), případně Přemkovi nebo Michalu Mocovi, a připište, zda půjdete krátkou, nebo dlouhou cestu -- pokud se nenajdou aspoň 4 lidičkové (já jsem první), kdo by šli dlouhou cestou, vydáme se všichni krátkou.