Skip to main content

Noční Milešovka 2014

Posted in

Zdravím všechny jaderňáky! Jako již po mnoho let, i letos pořádá UJEP noční výstup na Milešovku zvaný Memoriál Hany Vocáskové. Už nějaký rok, já jich pamatuji 6, se jaderňáci pochodu účastní, a to jak jinak než po vlastní cestě Smile Namísto plánovaných 25 km od budovy ústecké univerzity bych se držel zaběhlého jaderného pořádku, vlakem odcestoval do vesnice jména Žim, a odtud se za doprovodu baterky, jídla a něčeho pro zahřátí (minimálně loni byla značná zima), v nejhorším možném případě i mapy, vydal směr Milešovka a cestou se přidal k partě ostatních pochodujících.

Na pátek 7.listopadu, kdo se budete chtít projít za svitu baterek a možná hvězd na nejvyšší kopec Českého Středohoří, neplánujte nic než sbalit vše nutné (snad nemusím vyjmenovávat teplé oblečení, baterku, mapu aspoň do skupiny, něco k zakousnutí a zapití, alkohol nevylučuje, pevnou obuv, něco proti nepřízni počasí, a dostatek dobré nálady a energie na cestu), dorazit včas k vlaku, a zdolat kopec, který se Sváťu Pulcovi stal osudným.

Celý pochod Žim -> Milešovka -> Rtyně nad Bílinou, kde je konec a budeme autobusy odvezeni do Ústí nad Labem, má podle map 14 km, ve Rtyni máme být do 23:00. Pokud výlet zvládneme za 5 hodin, můžeme z Děčína vyjet vlakem v 15:28, během půl hodiny můžeme stihnout nějaké občerstvení nebo dokoupit zásoby, následně se vydáme z nástupiště 1a, což je takové ústecké 9 a 3/4, na další cestu, v Žimu budeme v 17:17, čili nad plánovaných hodin máme ještě 43 minut rezervu.

Kamarádi, studenti, personále: pojďte (poběžte, chcete-li) sedmého na Milešovku Wink

PřílohaVelikost
propozice_2014.pdf63.94 KB